מנהלת

פז קדמי

אני שמחה ונרגשת לפתוח את שנת הלימודים תשפ"א. אני מברכת את כל באי מרכז המחוננים והמצטיינים, ובמיוחד את תלמידי שכבת ג' ומשפחותיהם, העושים את צעדיהם הראשונים בבית הספר שלנו.

אנו מאמינים במיצוי ובמצוינות, בעשייה חברתית, שיתופי פעולה וטיפוח היחיד. במיצוי היכולות הרבות, השונות והמגוונות של תלמידינו בתחומי הדעת השונים,  טיפוח הכישורים החברתיים והאישיים תוך סקרנות, התלהבות ומתוך בחירה.

לחלום...ליזום...להעז...לצאת מהקופסא...

"פ.ל.א – מרכז למחוננים ומצטיינים"  הוא בי"ס מוביל ומחדש בעשייתו, כאשר השנה יושם דגש על פרויקטים ייחודיים בתחומים שונים ומגוונים. אנו מעודדים את תלמידנו לקחת חלק בפרויקטים, לצמוח ולגדול יחד איתם.

השנה מתחילה/ממשיכה בצל נגיף הקורונה. במהלך חודשי הקיץ עמלו רבות צוות המורים וההנהלה  כדי להכין את בית הספר בצורה מיטבית לקראת פתיחת שנת לימודים. התארגנו לכל תרחיש אפשרי, התחדשנו בצוות רכזות לכל שכבה, מחנכים ומחנכות ויועצות.  נמשיך להנהיג להוביל וללמד בפדגוגיה חדשנית, נמשיך לחזק את הקשר עם הקהילה ונמשיך לעסוק באחריות חברתית בסובלנות תוך שיח נקי ומכבד.

 זה המקום להודות לצוות המדהים והמסור שנרתם  למשימה, שיפר ודייק במתן מענה לימודי המותאם לכל התרחישים, בדרכי הוראה מתקדמות.

באתר החדש של בית הספר תוכלו לראות להכיר ולהיות שותפים לתכניות הייחודיות שהמרכז מציע. תכניות פדגוגיות ערכיות בהן אנו עוסקים, את המבנה האירגוני של בית הספר ואת הצוות החינוכי האחראי על כל העשייה הלימודית.

 זוהי הזדמנות להודות לרשות, למר זהר בלום –מחזיק תיק החינוך, אפרת צוקרמן- מנהלת אגף החינוך רחובות,  למשרד החינוך אגף המחוננים והמצטיינים  על התמיכה והסיוע שהעניקו לנו להיערכות לקראת פתיחתה המוצלחת של שנת הלימודים.

סטיב ג'ובס בנאומו בפני בוגרי סטנפורד ביוני 2005 אמר:

"זמנכם קצוב, אז אל תבזבזו אותו בלחיות חיים של מישהו אחר. אל תלכדו בדוגמה, כלומר: אל תחיו לפי תוצאות המחשבה של אנשים אחרים. אל תניחו לרעש של דעות האחרים להשתיק את הקול הפנימי שלכם. והכי חשוב, שיהיה לכם אומץ ללכת בעקבות הלב והאינטואיציה שלכם. הם, איכשהו, כבר יודעים מה אתם באמת רוצים להיות. כל השאר, משני".

מאחלת לכולנו שתהא שנה טובה, מוצלחת ומלאת עניין. 

שלכם

פז קדמי  

 

יועצות

פזית שלו

תחילת שנה היא תקופה משמעותית וחשובה. בתקופה זו ניתנת לנו הזדמנות לבקש, לצפות, לרצות ולהתחיל מחדש. תפקידו של המרכז הוא טיפוח חשיבה ויצירתיות, שמתרגמות את יכולת הלמידה המעולה של התלמיד המצטיין לעשייה.  עבור התלמידים זה הזמן לבדוק עם עצמם, כיצד הם רוצים שהשנה תראה מבחינה לימודית, חברתית והתנהגותית, להציב מטרות, לבחור במה להתמקד, להתקדם ולהצליח. עבור ההורים וצוות ההוראה, זהו זמן נהדר להתבונן על מערכות היחסים שלהם עם הילדים, לחזק את הקשר, להקשיב, להיות שותפים ולשמור על מעורבות עם צוות בית הספר.

 עבורנו, הצוות החינוכי במרכז למחוננים ומצטיינים ברחובות  זה הזמן להמשיך בעשייה המבורכת, ללמוד, להתפתח ולהמשיך לתת מענה מדויק, מלמד, מכיל, מחבק והולם עבור התלמידים וההורים.

המרכז שלנו אינו מסתפק בעשייה בתחום האינטלקטואלי. תשומת הלב מופנית גם להיבטים אישיותיים וחברתיים. אנו משתדלים לטפח את יכולותיהם החברתיות של תלמידינו ואת יכולתם להידבר עם סביבתם, כך שתרומתם לחברה תורגש עוד בהיותם אנשים צעירים.

 תפקידי ללוות את התלמידים המצטיינים, לטפח כישורי חיים ואינטליגנציה רגשית וחברתית על ידי מיומנויות של פיתוח מודעות עצמית ואמפתיה לצרכי האחר, פתרון קונפליקטים ותהליכי קבלת החלטות. הדגש שאני מציבה הוא פיתוח כישורים תוך אישיים ובינאישיים. מעבר לכך, אני מהווה כתובת ומתן מענה לתלמידים, מורים והורים בהתמודדות עם צרכים שעולים במהלך התוכנית. אלווה את הסתגלותם והשתלבותם של התלמידים המצטיינים בתוכנית ואקפיד על שמירה ועל קשר הדוק ורציף עם צוותי בית הספר לצורך דיווח, התעדכנות וחשיבה משותפת לגבי דרכי התמודדות והתערבות משותפים.

מורים, הורים ותלמידים הם השותפים המשמעותיים בדרך למצוינות אקדמית, תוך אישית ובינאישית.  חשוב שנעבוד בשיתוף פעולה ושכל אחד מאתנו יעשה את הטוב ביותר למען ההצלחה האישית וההצלחה המשותפת שלנו.

 המרכז למחוננים ומצטיינים הוא בית וחשוב שכולנו נגיע עם חיוך גדול , סקרנות ונשמור על מסורת של מצוינות והישגים לצד התפתחות רגשית מיטבית.

אני כאן בשבילכם, מזמינה אתכם להיפגש, להכיר, להתייעץ ולשוחח.

שתהיה לכולנו שנה מבורכת,

מצפה לפגוש אתכם,

פזית שלו


ענת קפלינסקי

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"א במרכז המחוננים והמצטיינים פ.ל.א, כשהימים הם ימי קורונה, מברכת את צוות המורים המסור, את כל תלמידנו היקרים – שכבת ג' החדשים, התלמידים הממשיכים ואלה המצטרפים למרכז בכל שכבות הגיל ואת ההורים השותפים לנו.

יום ההעשרה במרכז מהווה מקום משמעותי וחווייתי עבור הילדים המחוננים - מקום אליו מגיעים בשמחה ובציפייה להעשרה קוגנטיבית וחברתית מיטבית ונהנים משבירת השגרה במהלך השבוע.

מדי שנה, אנו נהנים מקבוצות תלמידים איכותיות וייחודיות. התלמידים נחשפים לתחומי לימוד מגוונים ומאתגרים, לחברים בעלי כישורים גבוהים הדומים להם, ולמורים המלמדים למידה המותאמת למחוננים.

אנו מלאי שביעות רצון לראות את הקשרים החברתיים היפים שנרקמים בין ילדים המגיעים למרכז ממגוון בתי ספר - ממלכתיים וממלכתיים דתיים, יסודיים וחטיבות, מרחובות והסביבה, מקיבוצים, מושבים וערים.

הצוות החינוכי, המלמד במרכז, ער לעובדה כי לילדים המחוננים צרכים לימודיים, חברתיים ורגשיים ייחודיים ונותן מענה הולם לצרכים אלו.

כמו בכל שנה, גם השנה, נמשיך לטפח את הסביבה החברתית - רגשית לצד טיפוח המצוינות האישית, ונשאף להמשיך ולשמר את יום העשרה כמקום שבו משולבים יחדיו סקרנות, מצוינות, כבוד הדדי סובלנות ושייכות.

תלמידי שכבת ג' -  ברוכים הבאים למרכז יום העשרה למחוננים!  בשמי ובשם כל הצוות מאחלת לכם קליטה והסתגלות מוצלחת ומהירה למרכז. אנו משקיעים בכך רבות, הן בתחילת השנה והן במהלכה, ואני מאמינה שתמצאו במרכז מקום מצוין ומיטיב שנותן לכם מענה הולם.

גם בשנה הקרובה נמשיך לחזק את הקשר עם בתיה"ס המזינים את המרכז ואת שיתופי הפעולה, במטרה להעמיק את ההבנה והרגישות לצרכים הקוגניטיביים, הרגשיים והחברתיים של הילד המחונן, ולחשיבה על מתן מענים בשתי המסגרות החינוכיות של הילד.

מזמינה אתכם, הורים וילדים יקרים, לעדכן בכל מידע רלוונטי ולראות בנו כתובת שאליה תוכלו לפנות בכל שאלה או היוועצות. שיתוף פעולה בין צוות המרכז להורים, מסייע רבות לשילוב מוצלח ומיטבי של הילדים במסגרת יום העשרה למחוננים.

מאחלת לכולנו ששנה זו תהא שנה טובה

שנת עשייה, הגשמה ובריאות איתנה

ענת קפלינסקי

 

רכזות

פזית שלו

הורים ותלמידים יקרים,

שמי פזית שלו ואני יועצת שכבות ג' – ז' מצטיינים.

אני יועצת חינוכית עם ניסיון רב שנים לתלמידים, להורים ומובילה הדרכות צוותים.

בהכשרתי אני גם  מנתחת התנהגות.

במהלך שנות עבודתי הדרכתי בתחום לקויות הלמידה ותחום האקלים החינוכי המיטבי (אח"מ(  בתי ספר ויועצים חינוכיים בחינוך ההתיישבותי, הדרכתי סטודנטים לייעוץ חינוכי ולימדתי במכללה למנהל בחוג לייעוץ חינוכי לתואר שני.

המרכז למחוננים הוא בית עבור רבים. עבור התלמידים, עבור ההורים ועבור הצוות.

אני מאמינה בקשר שבין החלקים הקוגניטיביים לחלקים הרגשיים "ילד שטוב לו לומד טוב...". ולכן ולצד השקעה מעשירה ומגוונת בתחומי הדעת השונים, המרכז שלנו מכיר גם בצרכים הייחודיים של התלמידים ומקנה  כישורים  רגשיים, חוסן נפשי  וכישורים חברתיים המותאמים לתלמידים מצטיינים ומחוננים,  תוך מתן מענה אישי ומותאם לצרכים.  

מורים, הורים ותלמידים הם השותפים המשמעותיים בדרך למצוינות אקדמית, להצלחה ולסיפוק תוך אישיים  ובינאישיים.

כרכזת מצטיינים אני מקווה להמשיך ולהוביל תפיסה זו יחד עם הצוות המוכשר והמסור.

ולכן אני זמינה לכם ההורים והתלמידים בכל שאלה .

מאחלת לכולנו הצלחה ושנה פורייה ובריאה

פזית שלו - רכזת מצטיינים


עירית רוט ברגמן

הורים ותלמידים יקרים,

נעים להכיר, אני עירית רוט ברגמן, מלמדת במרכז פל"א 15 שנה. לאורך השנים ריכזתי את התחום החברתי- רגשי, שימשתי כרכזת השתלבות מול ביה"ס המזינים והנחתי קבוצת הורים לילדים מחוננים. בהשכלתי אני בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ויעוץ חינוכי באונ' ת"א, תואר שני בטיפול באמנות, לסלי קולג' ולימודי הנחיית קבוצות בת.ל.מ. בעבר הנחתי סדנאות של ציור אינטואיטיבי למבוגרים. כיום רוב ימות השבוע אני עובדת כמטפלת באמנות במשרד החינוך ובקליניקה פרטית, בין השאר עם ילדים מחוננים. כל יום שלישי אני מחליפה בשמחה את כובע המטפלת ועוברת לתפקיד של רכזת ומורה במרכז.

כרכזת של כיתות ג' אני רואה חשיבות רבה בקליטה מיטבית של התלמידים במרכז, תוך מתן דגש להשתלבות החברתית וליצירת תחושת השייכות של התלמידים, במיוחד לנוכח אתגרי הקורונה. זאת לצד טיפוח הסקרנות, היצירתיות וחדוות הלמידה. צוות המחנכים/ות, המורים/ות, היועצת ואני מודעים לצרכים הרגשיים, חברתיים, קוגניטיביים של המחוננים ונפעל בשמחה יחדיו לתת לתלמידים את המענה המתאים להם ביותר, מתוך הקשבה לייחודיות של כל ילד וילד.

מאחלת שתהיה לנו שנה של צמיחה משותפת!

שלכם,

עירית רוט ברגמן
רכזת מחוננים שכבה ג'


רחלי הבדלה

הורים ותלמידים יקרים,

נעים להכיר, שמי רחלי הבדלה, מלמדת במרכז פ.ל.א זו השנה השלישית. מלמדת במרכזי מחוננים מזה 15 שנה ומרגישה שזה הבית. בהשכלתי אני בעלת תואר ראשון ושני בכימיה, דוקטורט בהוראת מדעים, ובעלת תעודת מטפלת בהבעה ויצירה עם התמחות בדרמה תרפיה ממכללת תל חי. אני שחקנית תיאטרון פלייבק 15 שנים ומנחה קבוצת פלייבק למבוגרים ברחובות. בעבר הנחיתי קבוצות לבנות מחוננות ועסקתי בקידום בנות מחוננות בטכנולוגיה ובמדעים. כיום עובדת במשרד החינוך כמטפלת רגשית, כמורה למדעים, וכמורה/מנחה לקורסים המעודדים הבעה ויצירה. בימי שלישי אני שמחה להביא מהניסיון שלי בעבודה עם מחוננים ללמד ולרכז את שכבה ד' במרכז פ.ל.א .

כרכזת של שכבה ד' אני רואה חשיבות רבה בעידוד וחיזוק הקשרים החברתיים של התלמידים במרכז, וחיזוק תחושת השייכות למרכז, אתגר לא פשוט בלמידה מקוונת, אבל בהחלט אפשרי, מניסיון. לאחר האתגר של ההשתלבות הראשונית במרכז, שזה האתגר בשכבה ג', אני מוצאת שהאתגר המשמעותי בשכבה ד' הוא ההשתייכות והמיומנויות החברתיות. החלוקה לקבוצות עבודה קטנות במהלך השיעורים והאופי המיוחד של הלמידה במרכז שכולל גם עבודה סביב פרויקטים, מאפשרים לנו לגשת לנושא זה בדרכים רבות ומגוונות. וכל זאת, כמובן, תוך כדי המשך טיפוח ועידוד הסקרנות והחקר של העולם הסובב אותנו. הצוות המופלא של השכבה, מיומן ומנוסה במתן מענה קוגניטיבי, בד בבד עם מענה רגשי וחברתי המותאם לצרכי המחוננים, ברמה הכיתתית, וברמה האישית, מתוך הקשבה לייחודיות של כל ילד וילדה.

מאחלת לנו שנה של שיתופים וחיבורים בכל הרמות

שלכם,

רחלי הבדלה
רכזת מחוננים שכבה ד'


לבנת שלזינגר

נעים להכיר!
הורים ותלמידים יקרים,

שמי לבנת שלזינגר, וותק במערכת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי של 15 שנה.  בהשכלתי תואר ראשון בטכנולוגיה ותקשורת בחינוך ותואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך. כמו"כ, אני בעלת תעודה של מנחת קבוצות מטעם מכללת "גישות" המוכרת ע"י משרד החינוך.
בעבר עבדתי כעיתונאית והקמתי והובלתי תיאטרון קהילתי טיפולי, כיום אני בשלבי הוצאה לאור של ספר ילדים שכתבתי עם בני "מפלצות לא מפחידות".
פלא הוא בית לילדים מחוננים, שרואים בלמידה במקום לביטוי עצמי, סקרנות ויצירה. אני שמחה להיות חלק מהפלא הגדול שלכם, אני רואה בכל ילד את הייחודיות שלו ושואפת לסייע, להגשים ולמצות את היכולות והחלומות.
מאחלת לנו התחלה חדשה, בצמיחה משותפת!
שלכם,


לבנת שלזינגר
רכזת מחוננים שכבה ה


אביבה רייסקי לוי

במאית ויוצרת תיאטרון,בעלת תואר ראשון ושני בבימוי והוראת התיאטרון.
יש לי 14 שנות ניסיון בהוראה ,הנחיית קבוצות,הפקת הצגות וסדנאות משחק. זו השנה הרביעית במרכז פ.ל.א
יזמתי בשנים האחרונות מיזם ארצי שכולל שיעורי משחק בהשתתפות הורים וילדים והבאתם ליצירת מופע משותף.
אני כותבת ויוצרת מופעים והצגות בפסטיבלים בארץ ובחו"ל.
 השנה ארכז את שכבת ו'.
אני מאמינה שילדים/ות שמרגישים/ות בעלי ביטחון ודעה, משוחררים  ונוכחים, הם בעלי השפעה סביבתית וקהילתית.
הקורסים במרכז יטפחו את היכולות הוורבליות, התקשורתיות וההבעתיות  ויאפשרו לתלמידים  קרקע פוריה למיצוי יכולות ההנהגה ,הכישרון והיחודיות  בכל התחומים.
החיבור שלכם ההורים, למרכז שלנו תאפשר לכולנו לעטוף ולחזק אותם בתהליך הלמידה ולאפשר להם לצמוח ולהגשים את עצמם.
שנה נהדרת לכולנו
בברכה
אביבה רייסקי לוי
רכזת שכבה ו

 


ענת קפלינסקי

"אל תשפוט את היום שעבר

על פי היבול שאספת,

אלא עפ"י הזרעים שזרעת".

(רוברט לואיס סטיבנסון)

שמי ענת קפלינסקי יועצת מרכז פ.ל.א מזה 10 שנים, יועצת שנים רבות במערכת החינוך. בעבר הייתי מדריכת שפ"י בתחום אקלים חינוכי מיטבי ומניעת אלימות (אח"מ), העברתי השתלמויות כישורי חיים ליועצות, לימדתי במרכז ללימודים אקדמיים במסלול הייעוץ החינוכי והנחיתי קבוצות -עמיתים של היועצות באזור.

את ההתמחות בייעוץ למחוננים עברתי במסגרת האגף למחוננים ומצטיינים ומאז מרכז פ.ל.א הוא הבחירה שלי! 

מרכז פ.ל.א הוא המענה המיוחד לתלמידים שזקוקים ללמידה אחרת, לסביבה חברתית ורגשית שמתאימה להם, למקום שרואה אותם ואת הצרכים המיוחדים שלהם, למרחב בו הם מרגישים שייכות ומסוגלות, מקום שמאפשר הזדמנויות וצמיחה.

מאמינה מאד בנטיעה החינוכית בשביל העתיד, בצמיחה של התלמידים לכל הכיוונים, בחיבור לעצמם, ובעיקר לראות את כל האיכות והטוב שבאוכלוסיית התלמידים והצוות במרכז!

כרכזת מקווה להוביל תפיסה זו יחד עם צוות החטיבה המקצועי והמסור, תוך ליווי אישי יותר של התלמידים בזכות המבנה החדש של צוות הרכזות במרכז.

מאחלת לכולנו שנת צמיחה, אחדות ובריאות

ענת - יועצת המרכז ורכזת החטיבה